Co warto wiedzieć o oknach pcv?

oknaKupując nowe okna pcv warto poznać podstawowe cechy stolarki otworowej. Duża część klientów koncentruje się głównie na cenach okien, a to duży błąd, bo o tego jakie okna wybierzemy zależy funkcjonalność naszego mieszkania.

Okna pcv najlepiej kupować od lokalnego producenta bądż zaufanego salonu, który od dawna działa na rynku, takiego jak nasz sklep z wieloletnim doświadczeniem - Dekor Kielce. Należy wystrzegać się małych dealerów, którzy dzisiaj są, a jutro już ich nie ma. Okna to taki produkt, który raz na kilka lat wymaga regulacji, dlatego warto kupować lokalnie, bo wtedy mamy pewność, że będziemy mieli gdzie się udać wtedy, gdy potrzebna będzie regulacja czy wymiana jakiegoś elementu z okuć.

A co wpływa na wysokość ceny okien?

Cena okien zależy między innymi od koloru. Najtańsze są okna białe, następnie w jednostronnej okleinie, a najdroższe w obustronnej okleinie. Za niestandardowy kolor okleiny zwykle trzeba zapłacić więcej. Z dopłatą trzeba liczyć się także wtedy, gdy zamawiamy okna z potrójnymi lub antywłamaniowymi szybami, gdy wybierzemy bezpieczne okucia, szprosy, nawiewniki czy uchylacze naświetli. Nieco droższe są także drzwi tarasowe w systemie przesuwnym. Jeśli chodzi o konstrukcję okien to najtańsze są okna stałe i jednocześnie są one najmniej wygodne. Za każdą dodatkową poprzeczkę czy uchył będziemy musieli dopłacić.