Odrobina wiedzy fachowej - elementy konstrukcji okna pcv

Niemal każdy użytkownik okien jest w stanie wyliczyć zasadnicze elementy konstrukcji okna. Dziś odpowiemy sobie na pytanie z czego dokładnie składa się okno pcv.

Czy to okno otwierane, czy też nie, na pewno musi posiadać ramę, inaczej mówiąc - ościeżnicę. Jeśli mamy do czynienia z oknem otwieranym to będzie ono miało ościeżnicę oraz skrzydło, które jest elementem otwieranym. To wiedzą chyba wszyscy, ale z jakich jeszcze elementów zbudowane jest okno?

Czytaj więcej: Odrobina wiedzy fachowej - elementy konstrukcji okna pcv

Ciepłe Parapety

Kiedy przy montażu okien wskazane jest stosowanie ciepłego parapetu?

Im wyższą izolacyjność cieplną mają okienne profile oraz zainstalowane w nich zestawy szybowe, tym istotniejsze staje się dokładne osadzenie okien w ścianach. Właściwy montaż okien zapewnia szczelność oraz izolację termiczną na styku ościeżnicy okna z ościeżem, innymi słowy z otworem w ścianie, dodatkowo zapewnia ochronę pianki montażowej przed zawilgoceniem, a tym samym jej degradacją.

Czytaj więcej: Ciepłe Parapety

Co warto wiedzieć o oknach pcv?

oknaKupując nowe okna pcv warto poznać podstawowe cechy stolarki otworowej. Duża część klientów koncentruje się głównie na cenach okien, a to duży błąd, bo o tego jakie okna wybierzemy zależy funkcjonalność naszego mieszkania.

Okna pcv najlepiej kupować od lokalnego producenta bądż zaufanego salonu, który od dawna działa na rynku, takiego jak nasz sklep z wieloletnim doświadczeniem - Dekor Kielce. Należy wystrzegać się małych dealerów, którzy dzisiaj są, a jutro już ich nie ma. Okna to taki produkt, który raz na kilka lat wymaga regulacji, dlatego warto kupować lokalnie, bo wtedy mamy pewność, że będziemy mieli gdzie się udać wtedy, gdy potrzebna będzie regulacja czy wymiana jakiegoś elementu z okuć.

A co wpływa na wysokość ceny okien?

Czytaj więcej: Co warto wiedzieć o oknach pcv?

Jakie funkcje pełnią okna pcv?

okna pcvW architektonicznej przestrzeni, która nas otacza okna są w zasadzie wszędzie. Nie ma chyba na świecie domu, który nie byłby wyposażony w okna. Okno jest artykułem przemysłowym użytku powszechnego. Pewnie ta jego powszechność powoduje, że nikt nie zastanawia się nad tym, jakie funkcje spełniają okna w budynkach.

Niby prozaiczny temat, w końcu dla większości z nas najważniejsza w oknach jest możliwość ich łatwego otwierania oraz zamykania, no i może żeby były czyste. Ale czy to wszystko co jest do powiedzenia w temacie okien? Z pewnością nie. Rzeczywistą funkcjonalność należało by troszkę inaczej zdefiniować, spojrzeć szerzej na środowisko w jakim okna się znajdują. Wystarczy wyobrazić sobie z jakimi zjawiskami atmosferycznymi radzą sobie okna, chroniąc wnętrza naszych mieszkań i domów.

Czytaj więcej: Jakie funkcje pełnią okna pcv?

Ciepły montaż okien w technologii SWS

montaz okna sws smSWS, czyli Soudal Window System to system umożliwiający właściwy montaż trójwarstwowy stolarki otworowej, zwany często „ciepłym montażem”. Jest to skuteczne i trwałe uszczelnianie miejsc osadzania okien w ościeży.

Zastosowanie okiennych taśm paroizolacyjnych jest jedyną efektywną metodą na zabezpieczenie warstwy piany poliuretanowej przed niepożądanym przenikaniem  wilgoci z powietrza. Wyłącznie sucha warstwa piany ma właściwe parametry izolacyjne, jak również akustyczne.

Poniżej kolejne etapy ciepłego montażu okien w technologii SWS.

Czytaj więcej: Ciepły montaż okien w technologii SWS